نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٣٩٢٣٠ 

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧    ا   ١٠:١٢
حضور نشر معارف با بیش از ۱۰۰ عنوان جدید در نمایشگاه قرآن
دفتر نشر معارف همانند سال‌های گذشته در بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن حضور می‌یابد و بیش از ۳۰۰ عنوان از آثار خود را به مخاطبان عرضه خواهد کرد که از این تعداد ۱۰۰ عنوان چاپ اولی است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  نشر معارف با ۱۶۵ کتاب جدید در نمایشگاه کتاب تهران

دفتر نشر معارف همانند سال‌های گذشته در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن حضور می‌یابد و بیش از ۳۰۰ عنوان از آثار خود را به مخاطبان عرضه خواهد کرد که از این تعداد ۱۰۰ عنوان چاپ اولی است.

از جمله آثار قرآنی که در این دوره از نمایشگاه ارائه شده، می‌توان به «پرسش‌ها و پاسخ‌های دانشجویی با موضوع قرآن‌شناسی»، «قرآن و چالش اختلاف در جامعه»، «تفسیر آیات برگزیده» و «تفسیر قرآن برای همه» اشاره کرد. همچنین قرآن کریم در قطع رحلی تفسیر بر اساس المیزان به همراه ترجمه و تفسیر، قرآن در قطع‌های وزیری، رقعی، جیبی پالتویی و نیم‌جیبی که همگی بر اساس المیزان و ترجمه سیدمحمدرضا صفوی بوده و دارای ترجمه زیبا و روان هستند، نیز در نمایشگاه ارائه شده‌اند.
«ریزش خواص در زمانه و حکومت امیرالمومنین(ع)»، «مجموعه آثار شهید دکتر دیالمه» در ۹جلد، «آسیب مهد کودک»، «چه کسی خانواده آمریکایی را کشت؟»، «فاتح قدس درباره شهید تهرانی مقدم»، «سه گفتار در اقتصاد مقاومتی»، «انصارالله یمن»، «آیت‌الله عیسی قاسم؛ رهبر شیعیان بحرین»، «بازخوانی خطبه‌های انقلابی امام حسین(ع) از استاد عبدالوهاب حسین» و ««وحدت اسلامی در نگاه اهل بیت(ع)» از آیت‌الله شیخ حسین الراضی آثار دیگری است که در غرفه دفتر نشر معارف به چشم می‌خورد.

 نشر معارف با ۱۶۵ کتاب جدید در نمایشگاه کتاب تهران


دفتر نشر معارف با ۱۶۵ کتاب جدید و ۵۰۰ کتاب از سالهای گذشته به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می‌آید. از این تعداد کتابهای جدید، ۱۳۵ عنوان کتاب چاپ اولی در سال ۱۳۹۳ و ۳۰ کتاب چاپ اولی سال ۱۳۹۴ هستند.

مدیرعامل دفتر نشر معارف، کتابهای شاخص امسال نشر معارف مجموعه آثار آیت الله مومن (عضو شاخص و برجسته شورای نگهبان)، مجموعه آثار آیت الله اراکی (دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی)، مجموعه 23 جلدی از نگاه نبوی (کاری مشترک با کانون اندیشه جوان)، مجموعه 6 جلدی سبک زندگی معصومین از حجت الاسلام حسین سیدی، سه کتاب استاد رحیم‌پور ازغدی درباره علوم اجتماعی، ده جلد مجموعه آثار شهریار زر‌شناس، چهار کتاب دکتر محمدصادق کوشکی (استاد دانشگاه تهران)، مجموعه دو جلدی «راز رسانه» نادرطالب‌زاده و مجموعه 15 جلدی جشنواره روشنا درباره سبک زندگی و آداب شهروندی است.

پیرمرادیان پرفروش‌ترین کتاب‌های این انتشارات در سال گذشته را کتاب‌های «همنام گلهای بهاری» (درباره سبک زندگی پیامبر (ص) و نوشته حسین سیدی با تیراژ 75 هزار جلد) و «مجموعه شش‌جلدی فاخر گنجینه» و مجموعه کتابهای «جشنواره کتابخوانی روشنا» (با تیراژهای 13000 نسخه‌ای) برشمرد.

وی افزود: در ادامه فهرست پُرفروش‌ها، کتاب‌های «جدال دو اسلام» (گزیده جلد 21 صحیفه امام)، «سبک زندگی به روایت انقلاب اسلامی» (نوشته دکتر محمدصادق کوشکی)، «نکته‌های ناب» (نوشته دکتر حسن قدوسی‌زاده)، «مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌های دانشجویی»، «سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت زهرا (س)» (نوشته دکتر محمدرضا جباری)، «شهد شهود» و «سیره آفتاب» (هر دو از دکتر قدوسی‌زاده) قرار دارند.

مدیرعامل دفتر نشر معارف درباره مجموعه گنجینه گفت: مجموعه فاخر گنجینه شامل 6 اثر ارزشمند و بی‌بدیل دینی با عنوان قرآن کریم، نهج البلاغه، مفاتیح الجنان، صحیفه سجادیه، دیوان حافظ و رساله توضیح المسائل امام خامنه‌ای و در برخی موارد هم رساله دانشجویی (تدوین آقای سید مجتبی حسینی) است که در قطع جدید و به صورت زیبا و جذابی صفحه آرایی شده است.

وی درباره جشنواره روشنا بیان داشت: جشنواره روشنا، جشنواره‌ای فرهنگی برای ترویج کتابخوانی و فرهنگ مطالعه است و سومین دوره خودش را سپری می‌کند. در دوره اول تمرکز درباره گزیده کتاب الغدیر و در دوره دوم درباره اندیشه و خط فکری امام خمینی (ره) بود و تمرکز دوره سوم بر سبک زندگی اسلامی و ایرانی است که خوشبختانه با استقبال مخاطبان و به ویژه دانشجویان مواجه شده است.

دفتر نشر معارف (وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها) از ناشران فعال در حوزه معارف اسلامی و انقلاب اسلامی است که در کنار فعالیت‌هایش، کتابهای دروس معارف دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را نیز منتشر می‌کند.


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات