نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٤٣١٣٣ 

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    ا   ١٤:٣٥
با حضور اساتید معارف درس انقلاب اسلامی کشور انجام شد :
نشست تبیین سیاست های کلی دروس معارف اسلامی نهاد
همایش هم اندیشی اساتید معارف درس انقلاب اسلامی با حضور اساتید و سخنرانان کشوری در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید. در این نشست مباحث مختلفی توسط دکتر علی باقری معاون دبیرسابق شورای عالی امنیت ملی، دکتر آقا‌محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر بختیاری قائم مقام آستان قدس رضوی و مسئولان ستاد مطرح گردید.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : نشست تبیین سیاست های کلی دروس معارف اسلامی نهاد

همایش هم اندیشی اساتید معارف درس انقلاب اسلامی با حضور اساتید و سخنرانان کشوری در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید. در این نشست مباحث مختلفی توسط دکتر علی باقری معاون دبیرسابق شورای عالی امنیت ملی، دکتر آقا‌محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر بختیاری قائم مقام آستان قدس رضوی، حجت الاسلام دکتر ساداتی نژاد مدیر مرکز هم اندیشی استادان و حجت الاسلام دکتر رکوفیان مدیریت تامین محتوای معارف اسلامی مطرح گردید.
حجت الاسلام دکتر ساداتی نژاد، مدیر مرکز هم اندیشی استادان دانشگاه های کشور پیرامون برگزاری این نشست گفت: " با توجه به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، نشست هم اندیشی اساتید درس انقلاب اسلامی در ارتباط با تبیین مسیر انقلاب اسلامی برگزار گردیده است. در این نشست به هم اندیشی پیرامون متون درسی انقلاب اسلامی و بررسی و گرامیداشت فضیلت های انقلاب اسلامی و امور فرهنگی که در راستای دروس انقلاب اسلامی باید پیگیری شود، پرداخته شده است".
ساداتی نژاد با اشاره به این موضوع که از مسئولین دستگاه های اجرایی دعوت شده است تا با حضور در این نشست به بیان عملکرد خود در چهلمین سال انقلاب اسلامی بپردازند، گفت: مسئولین مختلفی از جمله مسئولین آستان قدس رضوی جهت پاسخ به نقدها و پرسش های اساتید دعوت شده اند. این پرسش و پاسخ ها در فضای فعلی می تواند اطلاعات خوبی را در اختیار اساتید دروس انقلاب قرار دهد.
مدیر مرکز هم اندیشی استادان دانشگاههای کشور با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ی ملی معارف اسلامی که توسط معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد مقام معظم رهبری در سال جاری برگزار می گردد، گفت: "جشنواره ملی معارف اسلامی دارای بخش های مختلفی از جمله: بررسی تألیفات، کتب و مقالات اساتید گروه معارف؛ ابداعات و نوآوری های حوزه ی معارف اسلامی توسط اساتید، تنوع فعالیت های تدریس اساتید گروه معارف، برگزاری همایش های مرتبط با دروس معارف اسلامی، میزان فعالیت و ارجاع اساتید به مرکز آموزش مجازی دانشجویان را داراست.
او افزود: این جشنواره از طرفی دیگر به شناسایی مدیران گروه معارفی می پردازد که همت بیشتری جهت برگزاری نشست های هم اندیشی تخصصی و دوره های دانش افزایی گروه معارف را انجام می دهند.
ساداتی نژاد با مغتنم شمردن این نشست بیان داشت: یکی از اهداف این نشست، تبیین سیاست های کلی معاونت آموزش و پژوهشی و سیاست های مرکز هم اندیشی در ارتباط با دروس معارف اسلامی است. مرکز هم اندیشی در ارتباط با ارتقا اساتید گروه معارف برنامه ها و طرح های خود را با مشورت با اساتید در این گونه نشست ها تنظیم می کند و در قالب آیین نامه ها جهت اجرا ابلاغ می نماید.
او گفت: "معاونت آموزشی و پژوهشی به دنبال تحول در تأمین محتوای دروس معارف اسلامی با کمک و مشارکت اساتید این گروه و با توجه به تکنیک ها و روش های تدریس در کشور های مختلف می باشد. ما به دنبال تشویق و تبلیغ اجرای طرح گفت و گوی ماه هستیم و سعی داریم گروه های معارف اسلامی نشست های مختلفی را با موضوع انقلاب اسلامی در طول سال تحصیلی برگزار کنند".
در این همایش یک روزه دکتر باقری به تبیین سناریوهای دشمن در مواجهه با انقلاب اسلامی و دکتر بختیاری به تبیین دستاوردهای نظام و آستان قدس رضوی در آسنامه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و دکتر اقا محمدی به بیان وضع موجودی اقتصاد کشور و راههای برون رفتاز وضع موجود پرداختند.


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات