نمایش محتوا

 


شماره خبر :٥٤٤٣٧٧ 

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧    ا   ١٢:٣٥
نشر معارف منتشر کرد :
مهارتهای تدریس از دیدگاه امام علی(ع)
از ديدگاه امام علي(ع) لازم است مردم ابتدا دانشجو باشند و سپس همواره دانش خود را به نسل بعد منتقل کنند؛ و اين کار، گام به گام صورت گيرد. بدين ترتيب، جامعه مورد نظر نظام تربيتی اسلام، جامعه‌اي است که همواره در حال تکاپوی يادگيري مداوم باشد. جامعه اسلامی لازم است جامعه يادگيرنده و در عين حال ياددهنده و همه نهادهایش دانش‌بنیان و همه مردم آن دانشجو و معلّم باشند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : کتابی درباره مهارتهای تدریس از دیدگاه امام علی(ع) منتشر شد

کتاب «آموزش در نهج ‏البلاغه: اصول و مهارت های تدریس و یادگیری از دیدگاه امام علی(ع)» نوشته محمدجواد لیاقتدار، استاد دانشگاه اصفهان از سوی دفتر نشر معارف منتشر شده است.

کتاب «آموزش در نهج البلاغه» از پنج فصل تشکیل شده است: ۱. امام علی(ع)، شخصیتی بی مانند، ۲. جایگاه علم و معلم و حرکت دانایی محور جوامع، ۳. اصول تدریس و مهارتهای معلمی، ۴. اصول یادگیری و مهارتهای دانشجویی، ۵. الگوهای یادگیری.

در بخشی از کتاب می خوانیم: «از دیدگاه امام علی(ع) مردم لازم است ابتدا دانشجو باشند و سپس همواره همان طور که دانش می­ جویند (طالب علم هستند)، دانش خود را به نسل بعد منتقل کنند و این کار به تدریج و گام به گام صورت گیرد. به عبارت دیگر، عالم و معلّم ربّانی شوند. بدین ترتیب، جامعه مورد نظر نظام تربیتی اسلام، جامعه ­ای است که همواره در حال «یادگیری مداوم و مادام العمر» باشد. جامعه اسلامی لازم است جامعه یادگیری، و جامعه یادگیرنده باشد و در عین حال «جامعه یاد دهنده» باشد. جامعه اسلامی جامعه­ ای است که همه نهادهای آن «دانش بنیان» و آحاد مردم آن دانشجو و در عین حال معلّم هستند.»

مشخصات

کتاب «آموزش در نهج البلاغه» در ۲۱۵ صفحه، قطع رقعی، تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۰۰۰۰ تومان از سوی دفتر نشر معارف عرضه شده است. لیاقتدار، استاد گروه علوم تربیتی دانشگاه اصفهان است که دفتر نشر معارف تاکنون دو کتاب «نگاهی تربیتی به بزرگی و بزرگواری از دیدگاه امام علی(ع)» و «تعلیم و تربیت از دیدگاه امام سجاد(ع)؛ بررسی اجمالی نکات تربیتی دعای مکارم الاخلاق» را از وی منتشر کرده است.

 


خروج
خدمات پرکاربرد

اطلاعیه ها

فرم های پرکاربرد ادارات